کدخبر : 1182


پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: بر خداوند عزّوجلّ است كه هيچ چيزى در دنيا بالا نرود، مگر اين كه آن را پايين آورد. الفردوس : ج 2 ص 132

احادیث دنیا…” برای دریافت فایل کیفیت بالای پوستر زیر، روی تصویر کلیک بفرمایید “   پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: بر خداوند عزّوجلّ است که هیچ چیزى در دنیا بالا نرود، مگر این که آن را پایین آورد. الفردوس : ج ۲ ص ۱۳۲ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : فقر دو […]شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰

” برای دریافت فایل کیفیت بالای پوستر زیر، روی تصویر کلیک بفرمایید “

 

حدیث بالا و پایین دنیا

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: بر خداوند عزّوجلّ است که هیچ چیزى در دنیا بالا نرود، مگر این که آن را پایین آورد.
الفردوس : ج ۲ ص ۱۳۲

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : فقر دو گونه است ؛ فقر دنیا و فقر آخرت . فقر دنیا مایه توانگرى آخرت است و توانگرى دنیا مایه فقر آخرت ؛ و این ، نابودى است . پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : فقر دو گونه است ؛ فقر دنیا و فقر آخرت . فقر دنیا مایه توانگرى آخرت است و توانگرى دنیا مایه فقر آخرت ؛ و این ، نابودى است.

میزان الحکمه جلد نهم
محمّد محمّدی ری شهری
صفحه ۱۸۷

امام على علیه السلام : هان ! دنیا سرایى است که از آن به سلامت نتوان رهید، جز با دل بر کندن از آن ، و هیچ کس به واسطه کارى که براى دنیامى کند، نجات نمى یابد . مردم براى آزمایش، گرفتار دنیا شده اند؛ و آنچه را از دنیا به خاطر دنیا بر گرفته اند، از دستشان مى رود و باید براى آن، حساب پس دهند، و آنچه را از دنیا براى غیر آن (آخرت و بهشت) بر گرفته اند، به آن مى رسند و در آن، ماندگار مى شوند . دنیا در نزد خردمندان، همچون حرکت سایه است که هنوز پهن نشده، جمع مى شود و هنوز زیاد نشده، مى کاهد .

دانشنامه قرآن و حدیث جلد شانزدهم
محمّد محمّدی ری شهری
صفحه ۷۴

امام على علیه السلام : زنهار، برخوردارى فریب خوردگان [دنیا] شما را نفریبد؛ زیرا که در دنیا [چون [سایه اى است که تا زمانى محدود ، پهن مى شود.

دنیا و آخرت از نگاه قرآن و حدیث جلد اوّل
محمّد محمّدی ری شهری
صفحه ۶۴

#دنیا

#حدیث

#حدیث دنیا

#پوستر حدیث

Share

نظرات بسته شده است.

css.php